kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Gaydar - Parmak Uzunluğu Oranları

Gaydar arşivimizin ilk yazısında kimilerinizin kulağına çalınmış olabileceğini düşündüğüm bir yöntemden bahsedeceğim. Parmak uzunlukları oranı? Karşımızdakinin gay olup olmadığını anlamak için, onun parmak uzunluklarına bakabilir miyiz? Bu yöntem ne kadar güvenilir?

Çılgın bilim adamlarımız Freud'un saçma sapan teorilerinden kurtulup nihayet eşcinsellik konusuna laboratuar perspektifinden bakmaya başladıklarında, akıllarına gelen düşüncelerden biri de şuydu:

"Eşcinsellik eğer genetikse, o zaman bu genetik bilginin vücudumuzda bazı göstergeleri olabilir miydi?"

Göstergeler... Boy, vücut gibi... Ya da... Parmak uzunlukları. Peki eşcinsellikle parmak uzunluğu arasında nasıl bir bağlantı kurdular? Eşcinselliğin bilimsel mekanizmalarını incelerken, (Neden Gay'im? arşivimizde), eşcinselliğe yön veren şeylerden birinin de hormonlar olduğunu söyledik. Hormonlar aynı zamanda parmak uzunlukları üzerinde de etkiliydi, ki bunu hayvanlar üzerinde yapılan deneylerden biliyoruz. Peki hormonlar, hem eşcinselliğe hem de parmak uzunluklarına yön verdiğine göre, o zaman eşcinsellik ve parmak uzunlukları da birbirleriyle bağlantılı olabilir miydi?


Yapılan bazı araştırmalara göre, evet. Bazı araştırmalarda ise deneklerin ifadelerine güvenmekten başka şansımız olmadığımız için, bazıları sonuç vermemiştir. Bugün akademide kesin olarak kanıtlanmış bir parmak uzunluğu oranı kavramı bulunmamaktadır, bunun altını çizelim. Fakat bu yöntemi çevrenizde eşcinseller ve heteroseksüeller üzerinde deneyerek, ne kadar doğru olduğunu kendiniz de test edebilirsiniz, ve sonrasında bu yöntemin kullanışlı olup olmadığına kanaat getirebilirsiniz. Bu yöntemde ne yapıyoruz peki? Öncelikle erkekler ve kadınlar için farklı oranlar söz konusu, bunu bilelim. Standart olarak, erkek ve kadınların parmak uzunlukları arasında farklılık görmekteyiz. Ama bu farklılık erkeğinki 2 cm, kadınınki 3 cm gibi bir farklılık değildir. Burada gerçek parmak uzunluklarından bahsetmiyoruz. Burada parmak uzunluklarının oranından bahsedeceğiz.


Öncelikle bir kadın elini, bir de erkek elinden başlayalım, ve sağ eller üzerinden gidelim. İşaret parmağının uzunluğuna: 2D diyelim. Yüzük parmağının uzunluğuna da: 4D diyelim. Çünkü baş parmağımızı birinci parmak kabul edersek, işaret parmağımız ikinci, yüzük parmağımız da dördüncü parmağımız olmaktadır. Normalde, kadınların işaret parmakları erkeklerin işaret parmaklarından biraz daha uzundur. Bunun anlamı şudur, kadınlarda 2D'yi 4D'ye böldüğümüz zaman büyük bir değer elde ederiz.

Örneğin;

Kadının işaret parmağı (2D) = 5 cm
Kadının yüzük parmağı (4D) = 4 cm

Erkeğin işaret parmağı (2D) = 4 cm
Erkeğin yüzük parmağı (4D) = 4 cm

O zaman kadın için 2D:4D = 1.25 cm
Erkek için 2D:4D = 1 cm

gibi bir değere ulaşıyoruz.

Burada bahsettiğimiz heteroseksüel kadınlar ve heteroseksüel erkeklerdir, yukarıda değerler de tamamen örnek vermek amaçlıdır. Yani bu değerlere göre, kadında 2D:4D oranı erkekte 2D:4D oranından büyük çıkacaktır. 1.25 cm > 1 cm

İşte bilim adamları, bu oranları farklı cinsel yönelimleri olan insanlarda test etmeye başladılar. Ve sonuçlar aşağıdaki gibi çıktı: (Bu sonuçların bizim için pratik olarak ne anlama geldiğini aktarıyorum, çünkü sayısal değerler gün içinde bizim hiçbir işimize yaramaz, sokakta yeni tanıştığınız birinin parmaklarını cetvelle ölçemezsiniz.)

Pratik olarak:
Hetero erkek: Yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun
Eşcinsel erkek: İşaret parmağı yüzük parmağından daha uzun
Hetero kadın: İşaret parmağı yüzük parmağından daha uzun
Eşcinsel kadın: Yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun


Eşcinsel bir erkeğin eli:


Gördüğünüz resimde, işaret parmağı yüzük parmağından daha büyük. Bu şekilde el yapısına sahip olan bir erkeğin gay olma olasılığı diğer erkeklere göre daha fazladır diyebiliriz. Yani eşcinsel bir erkekle, heteroseksüel bir kadının parmak uzunlukları oranları benzer durumda, ki ortak olarak da erkeklerden hoşlanmaları bir tesadüf değil.


Heteroseksüel bir erkeğin eli.Gördüğünüz resimde, yüzük parmağı işaret parmağından daha büyük. Bu şekilde el yapısına sahip olan bir erkeğin heteroseksüel olma olasılığı diğer erkeklere göre daha fazladır diyebiliriz.

Kadınlar içinse yukarıdaki resimlerin tam tersi geçerli. Peki bu şekilde bir sınıflandırma yapmak kesinlikle doğru mu? Kendimden örnek vermem gerekirse, ben de bir eşcinsel erkeğim fakat benim yüzük parmağım işaret parmağımdan daha büyük. Hem de belirgin bir şekilde daha büyük. Yani sadece parmak uzunluklarıma bakan birisi, elime göre benim heteroseksüel olduğum sonucuna varabilir. Peki neden bazı gaylerde yüzük parmağı uzunluğu daha büyük olur? Bunlar istisna mıdır yoksa bunun da bir anlamı var mı?

Bunun cevabını biraz araştırdıktan sonra şöyle bir sonuca ulaştım: Anne karnında maruz kaldığınız testosteron sadece parmak uzunluklarınızı şekillendirmiyor, zaten Neden Gay'im? bölümünde tartıştığımız gibi, testosteron aynı zamanda beynimizi de şekillendiriyor. Pratik bir bilgi: Anne karnında maruz kalınan testosteron yüzük parmağının uzunluğunu etkiler. Anne karnında maruz kalınan testosteron miktarı arttıkça yüzün parmağınızın uzunluğu da artar. Testosteron beynin sayısal kısmını şekillenmesinde etkilidir. Yani bir gayseniz, normalde işaret parmağınızın uzun olmasını bekliyoruz bu araştırma sonuçlarına göre. Ama sizin yüzük parmağınız uzun. Bunun anlamı şu olabilir: Anne karnında yoğun bir şekilde maruz kaldığınız testosteron, yüzük parmağınızı oldukça uzatmış, ve beyninizin oldukça sayısal bir şekilde çalışacak hale gelmesine neden olmuştur. Testosteron miktarı oldukça fazla olduğu için, işaret parmağınız yerine yüzük parmağınız uzamıştır. Ama halen gaysiniz. Çünkü eşcinsellik sadece hormonlarla kontrol edilmez. Genetik, çevre etkileri vs. gibi faktörleri de arşivimizde tartışmıştık hatırlayacağınız üzere.

Sonuç olarak, sadece parmak uzunluklarına bakmak, yeterli bir yöntem olmayabilir. Ancak sonraki yazılarda anlatacağımız yöntemlerle bu yöntemi birleştirerek, daha kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Karşınızdaki insan bir sayısal dehası değilse, yüzük parmağı uzun olduğunda rahatlıkla bir heteroseksüel olduğunu söyleyebilirsin. Karşınızdaki insan entelektüel konularda oldukça iyiyse, ve işaret parmağı daha uzunsa, bu durumda rahatlıkla gay olduğunu da söyleyebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi, %100 ispatlanmamıştır.

Benim fikrimi alacak olursanız, bu yöntem oldukça işe yaramakta. Bugüne kadar test ettiğim insanların neredeyse %90'ında doğrun sonuca ulaştım. Bazı durumlarda gaylerin yüzük parmağı daha uzundu, ki bu gaylerin çoğu da oldukça başarılı sayılsal öğrencileriydi ve entelektüel zekaları da oldukça yüksekti. Neredeyse çift karakterli insanlar diyebilirim hatta... Hem sanatçı hem de bilim adamı olabilecek kişiliklere sahiplerdi. İşaret parmağı belirgin olarak uzun olanlar ise, eşcinsel ve oldukça entelektüel insanlardı. Yüzük parmağı uzun olup bir heteroyu andıran tavırlara sahip olanlar ise, evet, heterolardı.

Yeni öğrendiğiniz bu yöntemle rahatlıkla sokaklara akın edebilirsiniz.
Etiket: Arkadaşımın gay olduğunu nasıl anlarım, ben gay miyim, parmak uzunluğu ve eşcinsellik, birinin gay olduğunu nasıl anlarım, karşımdakinin gay olup olmadığını nasıl anlayabilirim, gay olduğunu anlama yolları, eşcinsel olduğunu anlama yolları, parmak uzunluğu ve eşcinsellik, parmak uzunluğuna bakarak eşcinsellik