kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Eşcinsellik Tercih Olsa Kaç Yazar?

Diğer gaylerle anlaşamadığım konulardan birisi de bu: Birisi gayliğimize laf ettiği zaman hemen "Eşcinsellik tercih değil doğuştan böyleyiz!" savunmasına geçmek size o an için küçük bir zafer getiriyor olsa da, uzun vadede düşündüğümüz zaman aslında kaybedeceğimiz bir savaşta kendimize hendek kazıyoruz gibi görünüyor. Eşcinsellik doğuştan diye savunmaya geçtiğiniz an tek yaptığınız karşınızdakinin "demek ki anne karnında bir şey olmuş buna, ya da eşcinsellik hakkaten de Allah'ın verdiği bir hastalıkmış, yazık ya" diye düşünmesine neden olmak. Hiç bu açıdan düşündünüz mü?

Bu konuda çok fazla tartışmak istemiyorum aslında. Çünkü siz ısrarla "gaylik bir seçim değil doğuştan böyleyiz" argümanına bağlı kalmak istiyor olabilirsiniz. Benim burada tek yaptığım, meseleyi yanlış açıdan ele alıyor olduğunuzu anlatmaya çalışmak. Meseleyi yanlış açıdan ele alan birileri var zaten: Karşınızdaki heteroseksüel. Bir de siz onun istediği yoldan cevap verince sizin yararınıza bir şey yaptığınızı sanmıyorum ben.

"Eşcinsellik günah." şeklinde yöneltilen bir cümleye şu cevaplarla saldırabilirsiniz:

"Ok ama eşcinsellik bir tercih değil ki"

Bu ucu açık ve tartışmaya devam etmeye meyilli olduğunuzu belli eden bir cevap. Bu cümlenin akabinde göt olma ihtimaliniz çok yüksek. Baştan söyleyeyim.

"Eşcinsellik genetik bir şey"

Bunu dediğiniz anda eğer bir de az bir şey tıbbi bilginiz varsa girdiğiniz tartışmadan zaferle çıkma ihtimaliniz çok yüksek. Fakat şunu da unutmayın ki henüz insanlar üzerinde deney yapmak yasal olmadığı için eşcinselliğin genetik olduğuyla ilgili neredeyse tüm moleküler araştırmalar hayvanlar üzerinde yapılmıştır. Ve karşınızdaki güçlü bir tartışmacıysa, sizden tıbbi bir kanıt istediğinde ona gösterebileceğiniz adam akıllı iki deney vardır. Bu deneylerden birisi koyunlar üzerinde birisi de sirke sinekleri üzerinde yapılmıştır. Sirke sineklerinin genleriyle oynayan bir bilim adamı onlarca erkek sirke sineğini eşcinsel yapmış ve tüm sinekler trencilik oynuyormuş gibi arka arkaya dizilip birbirlerini döllemeye çalışmıştır. Yani bildiğiniz grup seks... Fakat şunu da unutmamak gerekir ki bu sineklerin insanlar gibi hislerinin olup olmadığını bilmiyoruz. Ve bilim adamımızın yaptığı şey aslında sadece sineklerin algılarını karıştırmak oldu. Erkek sinekler büyük ihtimalle kadınsı feromonlar salgıladıkları için birbirlerini dişi sandılar ve çiftleşmeye çalıştılar. Yani bu sinekler döllemeye çalıştıkları sineğin erkek olduğunun farkındalar mıydı yoksa değiller miydi bunu bilemiyoruz. Zira sineklere soramıyoruz "Sen şimdi gay mi oldun?" diye. Bu açıdan düşünürsek karşınızdakine bilimsel kanıtlarla saldırırken dikkatli olun. Benim şu an yaptığım gibi mantıklı bir karşı duruşla sizi darmadağın edebilir. Bu gibi şeylere ve bilimsel kanıtlardaki açıklara karşı şimdiden hazırlıklı olun.

"Eşcinsellik bir tercih olsaydı inan bana seçmezdim."

Bu savunmayı yapan gayler oldukça drama filmi izliyor olmalı. Bu cümle her ne kadar eşcinselliğin bir tercih olmadığı konusunda kulağa ikna edici gelse bile , aslında yaptığınız şey gayliği kötü bir şey gibi göstermek. Ne demek bu yani? "Ben seçmedim ki ühühühühüüüü annem böle doğurmuş napıyımmmm".

Bence bu tür dramatik girişimlerin ve duygu sömürülerinin peşini bırakıp kendinizle ve eşcinselliğinizle gurur duymaya başlayın. Yani, artık "büyüyün".

"Madem eşcinsellik bir seçim, o zaman neden ben o seçimi yaptığımı hatırlamıyorum? Siz heteroseksüel olmaya karar verdiğiniz zamanı hatırlıyor musunuz?"

Bu cümleyi zamanında kim kurdu bilmiyorum ama her şeyin içine sıçtı. Çünkü bildiğin moda oldu. Size eşcinselliğinizle ilgili yöneltilen bir saldırıda heteroseksüellikten konu açarak kurşunun yönünü saptırmaya çalışmak kısa vadede uygun olabilir. Ama karşınızdakinin "Burada konu heteroseksüellik değil ki. Biz doğaya uyum sağlayan bireyleriz evleniyoruz çocuk yapıyoruz yasalar bizim tarafımızda. Ben sana soruyorum kardeşim" deme ihtimali var. Ve bence bu cümleyi duyduktan sonra yaşadığınız suskunluk zaten tartışmayı kaybettiğinizi sizin adınıza ilan edecek.

İşte böyle durumlarda göt olmamak için yapılacak şey belli aslında. Çünkü böyle durumlarda karşınızdakiyle tartışmaya girmeniz ortada bir sorun olduğunu ispatlar niteliktedir. Bugün insanlar tanrının varlığı üzerine tartışmakta, çünkü tanrının varlığı bir soru işareti. Fakat söz konusu eşcinsellikse, eşcinselliğin varlığı hakkında bir şüphe yok. Dünyanın yarısı bildiğiniz gay, ya da gizli gay. Bu yüzden tartışmayı bırakın ve eşcinselliğinizi savunmaktan vazgeçin. Çünkü siz dramatik bir şekilde saldırıya geçtiğiniz her an karşınızdakine daha fazla tartışması için geçerli sebep veriyorsunuz. "Bu gayler benle tartıştığına uzun uzun konuştuğuna göre demek ki söylediklerimde mantıklı ya da iddialı bir taraf var" diye düşünüyor karşınızdaki. Ve sizden sonra gidiyor bir başka gaye saldırıyor.

Bu gibi durumlarda sizi gerçekliğe davet ediyorum. Kimseye "Eşcinsellik seçim olsaydı seçmezdim gardaş" tarzında kamyonların arkasından fırlamış gibi duran cümlelerle saldırmayın ve eşcinselliğin adını daha fazla lekelemeyin.

Bizim, "madem seçtim niye hatırlamıyorum" diye heterolarla ağız dalaşına girecek asilere ve aktivistlere, ya da "seçim olsaydı seçmezdim anam böle doğurmuş ühühühüüü" diye durduğu yerde salya sümük ayak üstü tragedyalar çevirecek hüzünlü mağdurlara ihtiyacımız yok.

Bizim, gururla "Ben eşcinselim, nedenini umursamıyorum. Ama sizin yapabildiğiniz her şeyi bazı durumlarda sizden daha iyi olacak şekilde ben de yapabiliyorum. Sizin gibi yasalara uyuyorum ve adam gibi yaşıyorum. Bu yüzden bana dil uzatmaya hakkın yok" diye bağıra bağıra ayırımcılığa karşı çıkacak mantıklı ve gururlu kişilere ihtiyacımız var.


Anlatabildim mi?

Çünkü size soruyorum dostlar: Eşcinsellik seçim olsaydı kaç yazardı? Eşcinsel ilişkiyi sevmek ya da onu tercih etmekle cinayet, hırsızlık, tacizcilik gibi şeyler arasında bir doğru orantı var mı?

Yok. O zaman herkes susup oturacak. Ben KTOG'um. Eşcinselim. Dünyaya bi daha gelsem yine eşcinsel olurdum. Eşcinsellik tercih olsaydı da bunu yine savunurdum.

Bu yazıyı okuma ihtimali olan heteroseksüeller için basit açıklama: Kimse zorla am sikmek zorunda değil. Ya da kimse sizin pörsümüş karınızı ve onun amını seksi ya da çekici bulmak zorunda değil. Bu kadar. Nokta.