kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Jojo Moyes: Senden Önce Ben (İlk ve Tek Uyduruk Bestseller İncelemem)


Sonunda Will ölüyor. Ben sizin gibi değilim arkadaş. Ben gidip de öyle Freud'muş, Proust'muş falan okumam. Ben paşa paşa giderim her seferinde 25-30 liramı veririm (götüme girer) ve D&R'ın best-seller rafından bir kitap seçip en uyduruk, en ucuz konulu olanını okurum. Bu seferki uyduruk kitabımız Türkiye'de oldukça satan Senden Önce Ben ve kezban yazarı Jojo Moyes.

jojo moyes

Jojo Moyes'in uyduruk kitaplarına ve kendinden daha kezban karakterlerine yabancı değiliz ama asıl turnayı götünden başından vuruşu Senden Önce Ben ile oldu. Bok varmış gibi kadını erkeği bütün Türkler koşmuş almış kitabı. Lan noluyo acaba dedim önce bi yorumları okudum. Herkes "Ayy son 100 sayfasını sakın otobüste işte falan okumayınnnn!", "Oha son 100 sayfasında nası ağladım zaaa züüü", "Hey! Son 100 sayfa ;)", "100 sayfa", "100", "Yüz lan yüz!" şeklindeki yorumları okuduktan sonra bir kitabın son 100 sayfası en fazla ne kadar hüzünlü olanbiler ki acebaa diye düşündüm durdum ve sonunda kitabı almaya karar verdim.

Şimdi kitabın incelemesine gelelim:


Kitabın konusu: Kezban Lou ve zengin iş adamı sakat özürlü sipastik Will'in imkansız aşkı

Karakterler: Kezban Lou ve mal annesi, işsiz babası, beyni malformasyona uğramış dedesi, sakat Will ve hippi kardeşi, Lou'yu sevmeyen annesi ve pezevenk babası
Kitabın sonu: Sonunda Will ölüyor

Evet spoiler verdim ve kitabın sonunu öğrendikten sonra o 100 sayfayı okumanızın bi anlamı kalmadı. Şimdi isteseniz de Jojo bokuna para yediremezsiniz.

Yazarın kelime dağarcığı yaklaşık 78 kelime. Oturdum saydım.
Bütün kitap, "renk değiştiren gözleri, kalkmayan erkekliği, sıcak teni, ılık boynu, sıkı götü, ince bacakları" ve "dedim, dedi, baktım, baktı, yürüdüm, döndüm, uyandım, uyandığımda bana bakıyordu" kelimeleriyle geçiyor. Gördüğünüz gibi yine kitabı okumanıza gerek kalmadı.

Bu arada kitabı okumayın diye yapmadığım ipnelik kalmadı ama son 100 sayfa da ben de ağladım ahaha sdfgdsf.

Bu arada yazının en başında kitabın sonunu söyleyerek ne olduğu sonradan anlaşılan orospuluklar listesinde 1 numaraya yükseldim.

Bütün bunları geçelim de, KTOG söylesin ciddi ciddi: Bu kitabı okuyalım mı?

Hayır. Lütfen satın almayın. Edebiyat sektörü Anastasia boku ve Blogger kitapları, bir de bu iki gurubun taklitleri nedeniyle ve Ayşe Kulin ve Canan Tan pörsüklerinin klişeleriyle zaten can çekişiyor. Yapmayın gözünüzü seveyim. Siz o kitaplardan her aldığınızda bir gerçek ve kaliteli yazarı da öldürmüş oluyorsunuz. Üstüne benim gibi gelecek vaad eden (asdfg) yazarların da önünü tıkamış oluyosunuz.

Gerçekten okumaya değmez. Benim burda yaptığım ipneliklere aldırış etmeyin ve tavsiyeme kulak asın. Kitap dediğiniz şey size bir şeyler katar. Bir şeylere farklı bir gözle bakmayı öğrenirsiniz. Eğer şanslıysanız bütün hayatınızı yeniden anlamdırır ve oha lan kim olduğumu çözdüm şu an falan olursunuz. Bu kitapta 480 sayfa var yaklaşık ve ilk defa bir şey hissettiğiniz an 480'de, yani kitabın sonunda elinizden bıraktığınızda "Neden bu zamanı bu kitaba verdim?" duygusu.

D&R'ın en gözde uzak köşesine gidin ve en iyi kitapları bulun.
Edebiyata can verin.