kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

HIV/AIDS'in Kesin Tedavisi Bulundu Desem?

Bu haberi özellikle kondom kullanmaktan nefret eden azgın bacılarım okusun, demeyi çok isterdim ama önceliği bu lanet hastalığın pençesinde hayatı mahvolmuş mağdurlara tanımak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Washington Üniversitesi'nden araştırmacılar biz gayleri havaya uçuracak bir müjde verdiler. Peki bu müjdeli haber ne?

Konumuz arılar. Evet, arılar. Herkes arı sokmasından korkar. Ama annemin anannesi ben küçükken "arı soksun bırak da oğlum, kaçma, penisilin var arı da penisilin" diyerek benim aklıma büyük bir şüphe yerleştirmişti. İğnelerinde penisilin olmadığını bilsek de, arılar da bir hikmet olduğuna hepimiz de az çok ikna olduk yıllar içerisinde.

Geçtiğimiz günlerde Washington Üniversitesi herkesi şoklara sokan bir gelişmeden haber etti. Bu araştırmacılar arı zehrinin HIV virüsünü öldürebildiğini keşfetti. Bu zehrin içindeki "melittin" adı verilen bir madde, bir şekilde HIV'in dışındaki koruyucu zarfı deliyor ve virüsü yok ediyor. HIV'i öldürebilmek yeni bir haber değil, ama HIV'i öldürmek için kullanılan metodların çoğu HIV'le birlikte normal hücrelerimizi de öldürüyordu.

Washington Üniversitesi'nin zeka küpü araştırmacıları ise bel altı oynayan HIV'e bel altı bir yolla cevap vermeye kararlı gibiler. Bunun için "melittin"i nanopartiküllere bağlayıp bu şekilde vücuda enjekte ediyorlar. Bu nanopartiküllerde "koruyucu tampon" denilen bazı maddeler var, ve bu maddeler sayesinde "melittin" normal hücreleri es geçerek sadece HIV'e etki ediyor. Çünkü HIV virüsü bu nanopartiküllerden daha küçük.

Ve bu yöntemin bir müjdesi daha var: Melittin, HIV'in fiziksel yapısına saldırdığı için HIV'in bu maddeye karşı bağışıklık geliştirmesi ve daha dayanıklı HIV türleri oluşmasının imkanı yok.
Bu ismi hafızanıza kazıyın: Melittin
Bulunan bu yöntemin yaygın tedavi seçenekleri arasında yer alması için bir zamana ihtiyaç olduğunu unutmamakla birlikte, haberin getirdiği umudun devasa olduğu da bir gerçek.