kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Götüboklu bir iPhone Nefreti

Selamınakiiii! Nbr? Son haftalarımı internette trolleyerek ve bir sürü bir sürü filmler izleyerek geçirdim. Yeni diziler keşfettim, bazılarını sevdim, bütün dizilerim tatile girdiği için bazılarını da sike sike sevdim. Bağdan şehre göçünce yine bi oksijen eksikliğinden falan olsa gerek mal gibi uykusuz kalıyorum. Hem uyuyamıyorum uyuyunca da uyanmak istemiyorum bazen uyumak da istemiyorum. Bipolarlık belirtileri de görmeye başladım kendimde tabi. Neyse konuya geçecek olursak bazı şeylerden sıkıldığımı fark ettim internette gezinirken. Mesela şu iPhone'u olanlara gıcık olanlar. iPhone'unuz olmasa siz bi hiçsiniz olumm! şeklinde ortalıkta gezen, iPhone yerine Samsung Galaxy serisi kullandıkları için kendilerini birinci sınıf insan sanan bir grup mahlukat var bu ülkede. Gerçekten garip. Bu insanlardan bazıları şöyle bir yorum yapmış bir blogda: 
"Evet yaa önceden iPhone çok iyi bir cihazdı çok yetenekliydi kullanıyorduk, ama şimdi bilen bilenmeyen herkesin elinde var o yüzden iPhone kullanmayı bıraktım."
Pardon?
Yukardaki cümlenin salaklığıyla sorunu olan bir tek ben mi varım? iPhone'u herkes kullanıyo diye kullanmayı bırakıyorsan demek ki sen de zamanında iPhone'u hava atmak için, kendini özel hissetmek için kullanmışsın aptal herif. Madem o kadar yetenekli telefon, bilen bilmeyen herkes kullanınca iPhone'un yetenekleri mi azalıyo lan? Kullansaydın o zaman bırakmasaydın. Asıl bunlar işte mal insanlar, ki kelimenin tam anlamıyla da faşist ve kapitalist bir zihniyetin ürünleri. İşin en ilginç yanı bu ironik açıklamaları yapan insanların tamamı üniversite mezunu falan... İlginç gerçekten. Ben de adam akıllı ağzına sıçtım bunlardan ikisinin. İsteyen herkes iPhone'u hava atmak için kullanabilir, senin yapman gereken şey o havayı almamak. Nasıl? Bak çözüm bu kadar basit. Sana ne kardeşim herkesin iPhone kullanmasından. Hayır bi de bu insanlar çıkıp Gossip Girl yaşam tarzını eleştirirler: "Ne var sanki aynı kıyafetten onda da varsa..." diye falan. E o zaman ne var sanki herkeste iPhone varsa. Bi yerine mi batıyo? Onu geçtim, "tüm insanlar kendilerini özel hissetmek için iPhone kullanıyor o yüzden ben kullanmayı bıraktım" demek zaten de senin de aynısını yaptığını gösterir. Şimdi de kendini özel hissetmek için iPhone kullanmayı bırakmışsın. Kendi yaptığın aptallıktan nasıl bu denli habersiz yaşıyorsun anlamış değilim. Küçükken sevilmediniz mi siz lan? Kimse mi sevmedi sizi? Hı? O yüzden mi bunlar? Neyse, ben bunları uygun bir dille (bakmayın burda delirdiğime) döküp yoruma yapıştırdığımda ilgili yorum sahipleri önce birer cevap verdiler, sonra göt olduklarını anlayıp hem cevaplarını hem de yaptıkları yorumun aslını sildiler. Sanırım ben de egomu tatmin etmiş oldum. Rahatladım yani. Ara sıra internete girip iki tane kendini bilmeze gününü göstermek kadar iyi hissettiren bir şey olamaz.

Bu konuyla ilgili olarak çok konuşmak istemiyorum. Sadece bir bakış açısı verip siktir olup gidiyorum:

1- Herkes istediği şeyi satın alıp bunu istediği amaçla kullanabilir. İsterlerse götlerine bile sokabilirler. Şekil 1-A:


2- İnsanlar sahip oldukları şeyleri sizin gözünüze gerçek anlamda, fiziksel olarak sokmadıkları sürece onlara dur deme ya da onları yargılama hakkınız yok.

3- iPhone'dan önce insanlar Nokia 3310'larını masanın üstüne koyarlardı. Doğal olarak masanın üstüne telefon koyma hareketini şahsınıza yapılmış bir hakaret olarak algılayan prenses tavırlarınızdan vazgeçin ve rahatsız oluyorsanız o telefona bakmayın. Ayrıca insanlar basitçe ceplerini boşaltmak için telefonu masa üzerine koyabilirler. Bunun illa ki hava atma anlamı taşıması gerekmiyor. Eğer gördüğünüz masa üzeri telefona sinirleniyorsanız ciddi bir sorununuz var demektir.

4- Üstünüzde götüm kadar Polo amblemli tişörtler varken tutup da birilerinin iPhone'uyla övünüyor olmalarını eleştiremezsiniz, bu insanları küçümseyemezsiniz. Önce kendinize bakınız. Bir ikinci nokta, iPhone'uyla hava atan birini eleştirince sizin ondan daha kaliteli bir insan olduğunuz kanıtlanmıyor.

5- Hayır, iPhone'um yok.

Bu kadar tatlışlar. Biraz daha mantıklı insanlar olma ve götlükten uzaklaşma yolunda aklınızın bir köşesine yazabileceğiniz 5 kural burada. Ayrıca son bir tavsiye: Madem iPhone'un hava atılacak bir nesne olmadığını düşünüyorsunuz, o zaman neden masaya iPhone koyan birine içinizden "iPhone aldın da adam mı oldun lan" diyorsunuz? Ha? Neyse, kural 4 açık ve net: Önce kendinize bakınız. Bokluğun anlamı yok. Götüboklulara sesleniyorum: Şu küçümseme ve durduk yere her şeyden bıdı bıdı şikayet etme huyunuzu bir kenara bırakın da, dünya azıcık daha güzel bir yer olsun. Ayrıca iPhone'u olanlara sesleniyorum: Biri size gıcık oluyorsa, yazının başındaki argümanı onların bi yerlerine sokabilirsiniz. Ben arkanızdayım hepinizin. İstediğiniz gibi hava atın yavrularım, kimse size bi şey diyemez. Onlara ne ki?

Sevgiler... Teyzenlere selam cnm!