kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

WhatsApp - Hepimiz Psikopat Olduk :(mu):?

Ben de en az sizin kadar hastasıyım. Operatörler de durumun farkında. O yüzden artık 10.000 SMS gibi saçma sapan paketler yok. Onun yerine internetin bol olduğu paketler ön planda olacak. Daha olmadı. Zaten wazzap kullanıyolar ne gerek, koy 500 MB'ı gitsin tarzında hareket etseler de, benim asıl derdim WhatsApp'ın hayatımıza getirdiği psikoloji. Bu psikolojinin sonuçları. Çıldırma eşiğine daha da yaklaşan bireyler ve sikilen ilişkiler. Daha da önemlisi; "bu devirde şöle oldu, aman artık insanlar böle" tarzında konuşan yaşlıların hepsinin eline verecek şekilde tezimi kuvvetlendirmiş olması. Hangi tez? Hangi çağda olurlarsa olsunlar insanların değişmediği, sadece araçların değiştiği, sonuçların aynı eksende cirit attığı hipotezi. Kızlar, tehlikenin farkında mıyız?

Çok sevdiğimiz WhatsApp'la ilgili tehlike çanlarını çalan bu yazıyı hazırlarken çevremdeki insanları ve kendimi göz önüne aldım. Verilen tepkiler artık standart, bunu biliyoruz. Çünkü artık hepimiz de binary'le kodlanmış gibi davranan, dijital bir neslin rakamlarla süslü üyeleriyiz. Çıldırmanın eşiğine sürüklenen neslimizin nadide farkında üyelerini yaratmak adına, kahvelerinizi hazır ettiyseniz başlayalım:

Normal bir günde WhatsApp'da gelişen diyalog şu olabilir:


Yani mesajlaşmanın böylesine hızlı ve zevkli hale getirilmesinin elbette bazı sonuçları olacaktı. Her teknolojik gelişmenin içimizdeki gerçek benliği ve sabırsız kezbanı ortaya çıkarması çağında, bazı sonuçlar elbette bir yerlerimize girecekti. Ama WhatsApp'la ilgili söylemek istediğim bunlar değil. KTOG olarak oturup da zaten herkesin düşündüğü "aman çağ değişti vs." muhabbetlerin yapacak değilim. Beni asıl benden alan şey WhatsApp'ta Yüze Kapatma Sorunsalı. Evet, böyle bir olgu var artık hayatımızda ve Facebook'taki "en son şu saatte fingirdedi" ibaresinden farksız değil.

Olaya ayıkabilen gençlerin bazıları için sorun olmasa da, bazılarının bu ibarelerle başı büyük dertte. İşte bir psikopat olup olmadığınızı anlamak için kendinizle karşılaştırabileceğiniz o 5 aşamalı adım:

-1-

Karşınızdaki online olur. Bu süreçte vücudunuzda yoğun bir adrenalin salgısı hissetmenize gerek yok. Hafiften bir karıncalanma dahi oluyorsa, karşınızdakinin zil sesini aldığı anda WhatsApp'a bakması sizin için önemli demektir. Hatta WhatsApp'a girme süresiyle size verdiği değer süresini karşılaştırmaya kadar gidebilirsiniz ileride. Dikkatli olun.-2-

Typing aşaması birinci aşamadan sonra çok da anlamlı bir istatistik değil. Zaten karşınızdaki online olup da yazmıyorsa ya ona cevap verebileceği bir şey dememişsiniz demektir, ya da adamın işi vardır. Ama typing ibaresini gördüğünüzde birinci adımdan daha çok heyecanlanıyorsanız, doktora gitme zamanınız yaklaşıyor demektir.
-3-

Ve karşınızdaki yazmayı bırakıp çıkar. Ya da 2. adım hiç yaşanmadan 1'den 3'e atlayan bir duruma şahit olabilirsiniz.-4-

Yazmayı bırakan ya da hiç başlamadan çıkan bu kişiye karşı hislerinizi şu mimiklerle belli ediyor, ya da telefon elinizde o kişinin yeniden online olup size cevap yazmasını sabırsızlıkla bekliyorsanız, ya Planet Romeo'daki bir yakışıklıya platonik aşık besliyorsunuzdur, (ki bu bana Platonic Romeo diye yeni bir arkadaşlık sitesi fikrini getirdi), ya da gerçekten psikopatsınız demektir. Son adıma geçmenize gerek yok. Doktora gidin
-5-

Sonuçtaki eyleminiz bu olmasına gerek yok. Karşınızdaki yazmayı bırakıp gittiğinde, ya da direk terk ettiğinde hisleriniz bu yöndeyse, doktora gitmeyin. Mouse'u elinizden bırakın, yavaşça uzaklaşın. Yatağa uzanın ve sakinleşin. Sonra da şunu tekrarlayın: "KTOG suçlu değil, suç KTOG'da değil, ben psikopatmışım abi çocuk sadece bu gerçeği dile getiriyor, o yüzden KTOG'a kafayı takmayacağım, onu suçlamayacağım."


Aslında konunun özü bu. Beşinci adımdaki kırmızılı cızgı figürde olmasını beklediğimiz adrenalin seviyesi, eğer sizde varsa, aynısı sizin için de geçerli. İşin ilginç yanı ise, bunun gerçekleşmesi için psikopat olarak doğmanıza gerek yok. WhatsApp'ı kullanma sürenizle beşinci adıma yaklaşma hızınız doğru orantılı, haberiniz olsun. Ayrıca o telefonu sıçarken de yanınıza aldığınızı biliyoruz. "Kontörün yoksa benden ara" muhabbeti bize geçmez artık. Ankesörlü telefon kartı alırım daha iyi.
Fazla kullanımı siker atar. SMS candır.
Kızlar, WhatsApp kullanımızın farkına varın. O telefon elinizden biraz olsun bırakın. Çünkü bugüne kadar kaç kere söylediğimi ben bile hatırlamıyorum ama, psikopatlık dahil birçok durum beyin kimyasıyla alakalıdır. Ve hislerinizin uzun süre bozuk olması beyin kimyanızı değiştirir. Yani WhatsApp'taki tipler ve davranışları sinirlerinizi bozuyorsa ya kullanımınızı dengeleyin, ya da o uygulamayı silin. Çünkü bir süre geçtikten sonra, beyninizdeki psikopatlık kanalları açılabilir, ve siz hiç bilmeseniz bile, bundan 10 sene sonra işleyeceğiniz cinayetin bir numaralı kaynağı, aslında yıllar önce WhatsApp'ta online olup yazdıklarınızı gören ve sonra da sikine takmadan çıkıp sizi "last seen at..." yazısıyla başbaşa bırakan o mavi gözlü çocuk, ya da iş/okul arkadaşınız olabilir.

Yine de hatırlakmakta fayda var: Mektuba, telgrafa, SMS'e verilen geç cevaplar da aynı etkiyi yaratıyordu. Sadece daha uzun bir sürede... WhatsApp'la hızlandırılmış iletişimin yanında, hızlandırılmış psikopatlık paketini de ücretsiz talep edebilirsiniz.

Uyarmıştım, uyardım, uyarıyorum.
Burası KTOG.