kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Homofobik Ailem: Teyzem ve Dayım Benim İçin Ölmüş

Vaktinden önce ölen, hatta bazılarınızın yüzünü dahi görmeden kaybettiğiniz akrabalarınız mutlaka vardır. Benim de var, ki bu yazıya konusunu verecek olan teyzem ve dayıma rahmetler diliyorum öncelikle. (Yalan. Umrumda bile değiller). Hayatımda olsalardı bugün farklı bir yerde olur muydum bilmiyorum (çünkü bizim ailede akraba ilişkileri inanılmaz sıkıdır), ama hayatımda olsalardı hangi açıdan hayatımın bok olacağını, nelerin içine sıçacaklarını gayet iyi biliyorum artık. Oturdum ve düşündüm: Annemden birkaç yaş büyük teyzem 5 yaşındayken halı dokuma tezgahının altında kalmış ve anannemin kollarında can vermiş, benden sadece 2 yaş büyük olacak dayım ise doğar doğmaz ölmüş. Evet, annemin 21 yaşındayken bir kardeşi daha olacakmış. Allah korumuş. Ehöm... Ihm... Niye bu kadar şaşırdınız ki? Allah bu sefer de beni korumuş evet. Çünkü kafamın içinde yaptığım bir simülasyona göre, eğer ölen teyzem ve dayım hayatta olsaydı, benim hayatım işte buna benzeyecekti:
Tramvay İkilemi'ndekine benzer bir durum yaratalım:

1Teyzem annemden sadece iki yaş büyük olacakmış. Aşağı yukarı aynı yaşlarda evlenip çocuk sahibi olacaklarını düşünürsek (çünkü bizim ailede evlenilen sene torun getirmek adettir, bok varmış gibi), bizim ailedeki tüm torunların bir tanesi dışında erkek olduğunu da hesaba katarsak, demek ki benden 2 yaş büyük bir kuzenim olacakmış. Evet, erkek kuzen.

2Eğer dayım doğar doğmaz ölmeseymiş benden sadece 2 yaş büyük bir dayım olacakmış. Annemin ailesinin şehirli değil, yaşadığımız Kırsalistan'ın oldukça garip ve Türkiye'de oldukça ünlü bir ilçesinden olduklarını düşünürsek, bu ilçeden yetişen tüm erkeklerin, ticaret genlerine işlemiş bir şekilde esnaf modunda hayata atıldıklarını düşünürsek, (tabii okumuş esnaf, o da bizim ailede adettir), benden 2 yaş büyük vahşi bir dayım olacakmış. Durum bu.

Normalde ben ailenin ilk torunuyum. 
Şimdi bu 2 durumun sentezi gerçekleşseydi, ben ne olurdum?

-1-


Çocukluk

Büyük teyzemin oğlu ilk torun olacağı için her şeyin kaymağını o yiyecekti. Şımarıklık ve orospuluk benim genlerimde yazılı olduğu için, hem hiçbir şeyin kaymağını yiyemeyecektim hem de şımarık ve orospu torun olacaktım. Ayrıca benden 2 yaş büyük kuzenim ve benden 2 yaş büyük dayım yaşıt olacakları için arkadaş olacaklardı ve hem gay, hem şımarık, hem orospu, hem de dışlanan torun olacaktım.


Allah'ım beni korumuş.


-2-

İlkokul

Ben ilkokulda eşcinselliğimi keşfederken dayım ve kuzenim de heteroseksüelliklerinin doruklarında okulda kız kovalıyor olacaklardı. Büyük ihtimalle hepimiz de aynı okulda olurduk. Birkaç sene sonra bende bir gariplik olduğunu fark eden kuzenim ve dayım tenefüslerde mutlak kesinlikle gelip beni bulacaklardı:

"Top! Lan! Sana diyom! Biz tost yicez sen de istiyon nu? Lan top!"Allah'ım beni korumuş.-3-

Ortaokulda her şey daha da kötüye gitmiş olurdu.-4-

Teyzem

Lisede nihayet rahata ererdim. Çünkü sülalenin en zeki torunu olduğumu bütün olasıklarıyla beşer onar kez kanıtladım bugüne kadar. Benim yerleştiğim lise nerde olurdu onlarınki nerde yani. Tabi aile buluşmaları olunca o kabus yeniden başlardı. Teyzemin neye benzeyeceğini hayal ettim ve buldum: Bizim ailede yaş arttıkça yapılan kariyer de genelde artıyor. Teyzem yaşasaydı ailenin en büyüğü olacağına göre büyük ihtimalle politikacı olurdu; ayrıca kesinlikle Paula Deen'e benzerdi...Arada bu kadar az yaş farkı olunca, ve kuzenimle aramdaki fark bu denli büyük olunca, tabi ben yine ailenin en zeki çocuğu olunca teyzem illa ki beni kıskanırdı. Kendi oğlu meslek yüksek okulundayken, benim geldiğim yerler batardı bir yerlerine...
Annem ben hastalandığım zaman,
illa ki ablasından yardım isterdi:Ve illa ki annem,
ihtiyacı olduğu zamanlar beni teyzemin eline bırakırdı.Ve az önce de açıkladığım gibi, annemin kardeşleri arasında yaş ilerledikçe kariyerde alınan yol da artıyor. Bunun mantığını çözemesem de şans faktörü olmadığını, ve teyzemin bir politikacı olabileceğini düşünmek zorundayım. Bunun zekadan ziyade açık gözlü olmakla bir alakası olduğuna neredeyse eminim:Allah'ım beni korumuş.


-5-

Teknoloji

Bilgisayarım için milyarlar harcamak zorunda kalırdım. Çünkü o bilgisayarın "parmak izi okuyucusu, retina tarayıcısı, sesli tanıma sistemi" olmak zorunda olurdu. Olmasa ne mi olurdu? Her kuzen diğerinin bilgisayarını izinsiz kullanır, tartışmayalım bunu. Hele benden büyük bir dayı ve kuzen? Ahah, güldürmeyin tatlım...
Teyzeee! Oğlun topmuş gel bak gel de gör!

Allah'ım beni korumuş.


-6-

Masumiyet

Elbette ara sıra bana yaptıklarını unutup onlara içimdeki saflıkla yaklaşmayı denerdim.


Allah'ım beni korumuş.


-7-

Sonuç?
Dayı şunu bi tutar msnn?? :PDayııı! Şunu bi tutar mısın?
Bu durumda,
buradan çıkaracağımız sonuç şu:

Bu dünyada teyzesi ve dayısı kendisi doğmadan öldüğü için sevinen tek çocuk benim,


ve hiç utanmıyorum. 
Kesinlikle utanmam yok.
Ben de dindarların kafasındayım artık:
Allah'ım seni korumuş yavrummm...
Aynen hacı, teyzemle dayım ben katil olmayım diye ölmüş.
Güzel mantık.