kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Saflık Balosu: Kızlar Babaya Bakirelik Yemini Ederse

Hmm... Şimdi bu olay ne kadar seksi olabilir falan diye düşünmeye başladım. Yani bir babanın kızının bakireliğine korunması gereken büyülü bir hazine muamelesi yapması bir yere kadar seksi olabilir. Kendine güvenen kızlar yetiştirmek için bunun gerekli olduğunu savunanlar da var. Bilemiyorum. Ama Amerika'da bir grup bir hıristiyanın başlattığı moda gitgide büyüyor. Ve babanın kızının bakireliğiyle takıntılı olmasından biraz daha fazlasını gerektiriyor sanırım. Saflık Balosu adı verilen törenlerde kızlar babalarına bakirelik yemini ediyor, ve görünürde tek olan bu gibi kalıyor. Tabii işin görünmeyen psikolojik ve karanlık yanları üzerinde düşünmek bana kalırken, David Mognusson da bu gizemli anları ölümsüzleştirmeye çalışıyor. 2. Sezon'un ilk özel dosyası: Purity Balls.
Hayatım boyunca her sene yabancı magazinlerde gezerken mutlaka inanılmaz özel bir olaya şahit olurum. Ve bu olaylar genelde massive medyada çok yer bulmadığı için internetin oldukça derinlerine inmek zorunda kalırım. Ama senede bir kere gerçekleşen bu olaylarla en sevdiğim ve tiksindiğim şey olan insan dinamikleri hakkında biraz daha düşünmek zorunda kalırım, ki güzel bir şey, ve bazen de korkunç.
Saflık Balosu. Colorado, Arizona gibi Amerika'nın en kırsal ve en sikindirik eyaletlerinde yaratılan bu balo koyu hıristiyanlardan biraz daha koyu hıristiyanların icadı. Bu balolarda babalar ve kızlar birbirlerine yüzük veriyorlar. Baba kızının bekaretini koruyacağına söz verirken, kız da evlenene kadar bakire kalmaya yemin ediyor: Babalarına...

Akbaba fotoğrafçımız David büyük ihtimalle "ben de cemaat foroğrafçısıyam ya iş başqasına gitmesin emmi" diyerekten sıvıştığı bu baloların fotoğraflarını çekiyor. Bakmayın cemaatçi numarası yapan akbaba olduğuna, yetenekli bir piçtir kendisi. Yine de bana sorarsanız asıl çıkışı, şaheseri, Saflık Baloları oldu. Bir yer de "insight foturafçısı" namını da aldı hani.


Şu ana kadar serginin fotoğraflarına baktınız. Şimdi David'in çektiği, sanatsal değerleri tartışılır olma çizgisini çoktan geçerek amacından fazlasını yaratan, ve bir yer de misyonerliğe varacak bir işe dönüşen fotoğrafların yarattığı serginin derinliklerine gidelim. Ve takıntılı baba figürünü bir adım daha öteye taşıyarak kızlarıyla aralarında tartışmalı ve gerçekten sınırlarda dolaşan bir bağ yaratan bu babalara ve kızlarına bakalım.

Bazı babalar ve kızlar birkaç kromozom eksik görünse de, genel itibarıyla hakkaten seksi fotoğraflar valla. Yalnız meselenin buraya kadar olan kısmı magazinsel ebatında kaldı. Bir de işin gerçek yüzü var. Her kırsal kesim Amerikan'ın sahip olduğu bir rahatsız edicilik. En son fotoğrafta 4 yaşında bir kız çocuğu görüyorsunuz. Ve erkeklerin hayatındaki rolünü bile anlamadan babasına bakirelik yemini ettikten sonra... Pardon... Daha bakireliğin ne olduğu bilmeden, ona zorla, bakireliğin anlamı açıklandıktan sonra, ve o bakirelik yeminini güya kendi iradesiyle ettikten sonra çekilmiş bir fotoğrafını görüyorsunuz.

Rahatsız edici değil mi? Çünkü başka bir eyalette, bir rahip, orta okuldaki kızına "Senin kocan İsa, ve senin erkek arkadaşın benim" sözlerini ezberletmiş. Ezberletmek az kalır, bu mantalite artık kızın kafasında. Kız, röportajda "Herkes sevgili yapmamı söylüyor, birlikte dabıl deytlere gidelim diyorlar, ben de -ama benim erkek arkadaşım var, hayatımda bir erkek var, o boşluğu babam dolduruyor zaten- diyorum" şeklinde cırtlıyor. Ve babası bundan gurur duyuyor. Adet görmemiş bir kızın böyle şeylerle dolmuş kafasından, nasıl sağlıklı bir kadın, ve nasıl sağlıklı bir anne bekleyebilirsiniz?

Görünürde sanatsal, ve bazen seksi, her şeyden önce de merak uyandırıcı, ve yer yer tiksindirici; sonuç itibarıyla, duyguları açığa çıkaran bir çalışma. Ama fotoğrafçı David malesef bir orospu çocuğu, ve verdiği röportajlarda (bir iki tane uyduruk sikim sonik lokal gazete röportajı) kızların hepsinin de ne kadar özgür ve hür iradeli ve bilinçli olduklarından bahsederken, ona gerçekten tokat atmak istiyorum. Cemaate ucundan kıyısından bulaşan herkesin, fiziken kötü sonuçlara sebebiyet verecek derecelerde yozlaşacağını kesin olarak bir kez daha kanıtladığı için ona teşekkürler mi diyelim, yoksa bu kızların daha fazla damgalanmasına ve birer ticari mallara dönüşmelerine yardım ve yataklıktan sertifika mı verelim?

Bunlar garip işler, valla dünya zor bir yer. Bu meseleyi daha fazla deşmeden, sözü kadınlara bırakıyorum. Tercih onlarınsa eğer, tercih onların demektir. Eğer onlarınsa...

Ve sevgili David'e bir not: Ben de yıllardır profesyonel fotoğrafçılıkla uğraşıyorum aşkısı, eğer solgun filtreler, yüksek odak derinliği ve pürüzsüz yüzler şeytanı masum çıkarsaydı... Sen anladın beni.