kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Gay Çocuk Kitabı Olur mu?

Selam kızlar. Normal insanların rss okuyucuları haftada on onbeş post gösterirken ben dünyadaki tüm gay haber sitelerini aynı anda takip etmeye çalıştığım için dk'da 200 haber yayını gelen feed'imden zar zor seçebildiğim bir hikayeyi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Towleroad'ın haberi oldukça ilginçti. Pakistan gibi haritada nerede olduğunu bilmediğim ülkenin bir yazarı, gay temalı bir çocuk kitabı yazıyor, bir zahmet ilgimi çeksin:

Kendisi Nice Mangos adıyla bir blog yazarı. Kanada'da yaşıyor. Zaten bu noktada bir hayal kırıklığı var. Yiyorsa Pakistan'a git orada yaz o postu? Toronto'da drag queenlerin arasında mocha'mı yudumlasam ben de ne postlar yazarım. Bu ilk eleştirimdi, böyle güzel bir haberde bile sineklenecek bir şey buluyorum elbette.

Bu bayanımız Pakistan'da kurguladığı bir çocuk kitabı yazıyor, bir de çiziyor. Adı My Chaha is Gay. Chaha Pakistanca'da (öyle bir dil var mı gerçekten bilmiyorum allah affetsin) amca demekmiş. Kitap boyunca amcasının gay olduğunu öğrenen bir çocuk ve amcası anlatılıyor. Basic seviyede kitabımız güzel aslında, indiegogo'da beş bin dolar topladı ve şimdi kitabı bastıracak. Cidden bu kitabı Pakistan'da satabileceğini mi düşünüyor diye çok düşündüm. Ama sonunda önemli olmadığına karar verdim. Çünkü aslında bu olay, benim nasıl bir dünyada yaşamak istediğimi yeniden hatırlattı bana. O dünyayı size anlatmadan önce kitabı veriyorum. Giriş seviyesi İngilizce, anlarsınız heralde, yoksa bir zahmet translate.Çok tatlı grafikler var. Amerika'da falan basılırsa Beverly Hills gaylerinin viyetnamlı çocukları için eğlenceli olacağına eminim, keşke Pakistan'da da basılabilse. Ya da oradaki insalar internetten sipariş etseler. Edebilseler demiyorum artık, bu devirde bir şeye ulaşmak ancak tercih meselesidir, olanak ya da olanaksızlık değil.

Öncelikle kutluyorum. Çünkü bu yazar gerçekten çok ilginç nefret mailleri falan aldı; moralini bozmadan da devam ediyor. İnsanları tanımadan onları bizler için çalışan melek aktivistler ilan etmek benim huyum değildir, bilirsiniz. İncik cıncık ararım her şeyin içinde ama bu sefer yapmayacağım. Çünkü "Love belongs to everywhere..." kendisinin de dediği gibi, ve bunu yazan bir kitapta herhangi bir incik cıncık aramam ben. Arayamam.

Kitaba çıktığı zaman destek olabilirsiniz, birer kopyasını alabilirsiniz. Ne üzücü ki, başka bir ülkede yaşayan bir gayimiz de, keşke Türk gay amcalarla ilgili bir kitap yazsaydı; ki gay amcadan bol ne var qnq :D Yani, sinemalarımız, parklarımız, hamamlarımız... Neyse espri yapmıyorum bu konuda.

Bu yazının amacı, basicly, sizi bu tatlı kitapla tanıştırmaktı. Kendisi kitabı blogunda paylaştığı için çıkmasını beklemek zorunda kalmadık okumak için, iyi bir şey. Bir de şu vardı:

NASIL BİR
DÜNYADA
YAŞAMAK
İSTİYORUM
?

Kitapçıya gitmek istiyorum. Bu kitabı almak istiyorum. Ben bu kitabı elimde tutarken yanımda duran ve eşcinselliğin günah olduğuna inanan biri bana rahatsız olarak baksın istiyorum. Gözleriyle adeta bana 'edepsiz ahlaksız götveren' diye baksın istiyorum. Ama bir şey diyemesin. Çünkü 'nefret suçları' diye bir yasamız olsun, ve o bana laf ettiğinde benim onu tokatlamam, saçlarını yolmam da meşru olsun. Ben "sevgili gay amcam" sayfalarını okurken ve gülümserken o da bana hasetle baksın istiyorum. Kendisi islamla ilgili bir kitaba göz atarken, ben de ona 'kendi fikri olmayan salak :S' bakışları atmak ve içimden 'beyinsiz' diye geçirmek istiyorum. Ama nefret suçları din mensuplarına yapılan hakaretleri de kapsadığı için, ben de ona laf edememeyi istiyorum. İkimiz de birbirimize nefretle bakalım; ama bunu eyleme dökemeyelim, ya da dökmemeyi tercih edelim istiyorum. Sonra o tefsir kitabını, ben de 'gay chaha' kitabımı alayım, ve birbirimize dokunmaktan korkarak aynı kapıdan çıkalım istiyorum.

Yaşamak istediğim dünya, nefretin insanın bir parçası olduğunu, insanın benzersiz kişiliğini oluşturan kavramlardan biri olduğunu kabul eden; nefret etmeyi değil ama nefreti eyleme dökmeyi yasaklayan bir dünya. Gençlere, "İyi bir nedeniniz varsa, nefret edin: Ama eyleme dökemezsiniz, dökerseniz ebenizi sikeriz" diye öğreten bir dünya. Aynı gazete standında iki farklı gazete, iki farklı manşet var: Birisi, "Çocuklarımızı gay olmaktan koruyabilir miyiz?" diye bir din aliminin yeni vaazını koymuş, öteki de "Anal seksi acısız yapan hapı zaferle kutluyoruz" diyen popüler bir gay gazetesi. Yan yana. Alan insanlar birbirlerine nefretle bakıyor; çünkü nefreti saklamanın anlamsız olduğunu nihayet anlamışlar; ve birbirlerine zarar vermek isteseler de zarar vermemeyi tercih ediyorlar: Çünkü nihayet insan olmuşlar. İnsanı barışa götürecek tek ütopyanın bu olduğunu bir şekilde öğretmiş tarih onlara...

Umarım, o dünyada yaşarız; ve umarım bazı gayler gelecekte gaylerden nefret edilmeyen bir dünya hayallerinden vazgeçerler. Dünya hiçbir zaman çiçekli bir yer olmadı; ama o çiçekleri biz dikebiliriz. Bunun için de beklemek pek yeterli olmayacak; biraz mantıklı ve gerçekçi olmak gerek.

Hayalimdeki dünya budur. Bu kadar tatlı bir çocuk kitabını politikaya bağlamak da ancak bana mahsustur. Çünkü Britney bir, KTOG ikidir.

Şimdi size soruyorum: İnsanların uzun uğraşlar sonucunda nefretlerini saklamaya zorlandıkları, bazı yobazların size sahte bir saygıyla yaklaşmaya zorlandıkları bir dünya mı tercih edersiniz? Yoksa kimsenin iki yüzlü olmadığı, istemeyenin istemeyenle görüşmediği, nefretin varlığının kabul edildiği ve bir tabu haline getirilmediği, ama nefretin kesinlikle eyleme dökülemediği dürüst ve güvenli bir dünya mı istersiniz? Hangisi?

Çünkü nefret, bir tabu yapıldığı zaman canavara dönüşür. Gerçekten dikkatle bakılırsa, iki ayağı kırık bir örümcek olduğunu görebilirsiniz; ve inanın, üstüne basmaya değmeyecek kadar zavallılaşacak gözünüzde. Nefret suçları yasası çıktığı zaman...

Burası KTOG,
ve söz konusu bir ajandaysa, aslında her zaman vardır.
Görmeyi bilenlere...