kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Brendan Jordan: Divalığını Milyonlara İlan Eden Çocuk

Benimle birlikte düşünün şimdi. Biz burada, "dünya homofobik, şehrim homofobik, anam homofobik, babam homofobik, esnaf homofobik, polis homofobik" diye ağlıyoruz. Sevdiceğimizi öpremiyoruz, sevdiğimizi elleyemiyoruz. Pembe kazak almaya korkuyoruz. Ve tam bu sırada bir, dünyanın, yeryüzünün bir yerinde, bir çocuk divalanıyor. Evet, bildiğiniz divalanıyor.Video ilk haliyle Tumblr'a böyle düştü. Her internet fenomenin görünmez kahramanının arkasındaki isim olduğu gibi, bunda da olay Tumblr'daydı. Sonra internetin her yerine taştı. Düşünün, bir alışveriş merkezi batar mıyız çıkar mıyız diye bir senelik hesaplar yapıp yeni şubesini açıyor, açılışta müzik, dans... Yerel raportırlar gelmiş. Ve 15 yaşında bir liseli, Las Vegas'lı iki muhabirin kaydını video-bombluyor. Bu radikal olmak değil de nedir? O zaman radikal inek nedir?

TV'de canlı yayınlanan açılış gecesini divalığın son haddindeki sakin, kısa devre ve şık bir edayla bombalayan gencimiz: Brendan Jordan. Bir başka izleyicinin kaydında ise böyle:


Birçok izleyici bu çocuğu anında fark etti ve kameralarına sarıldı. Muhabirlerden önce o çocuğu izleyiciler, daha olay canlı haliyle yayınlanırken keşfetti. Bu açıdan düşününce, daha canlı yayın bitmeden olay olan ve interneti dağıtan ilk insandır kendisi. O bir gay. Alt kategori olarak ise: Diva. İşte kaydın orijinali:Olaylar bununla sınırlı kalmadı elbette. Şaşırtıcı şekilde hiçbir nefret söylemi popüler olmadı. Brendan hakkında sevgi ve gıpta dolu sözler öne çıktı internetin her yerinden. KENDİSİ OLUYOR dediler. Aldılar ünlü bir divayla dans etmesi için de programa çıkardılar.


Kendisi Today.com'a konuştu, ailesinin izniyle elbette. Ve dedi ki:

"Sadece kameraları gördüm ve kendim oldum. Kendimi sanki Lady Gaga'ymışım gibi hayal ettim ve kimse beni yıkamazdı."

Elbette verdiği tek röportaj da bu değildi. Bir diğerinde ise, 

"Kesinlikle aynı insanım. Videoyu yapmadan önceki ve şimdiki halim aynı. Bence böyle durumlarda en önemli şey "mütevazı" kalabilmek",

dedi, ve şöhretin başını döndürmeyeceğine yemin etti. Geçen pazar Twitter'a katıldı ve Lady Gaga'ya taptığını, onunla rekabet etmeyi asla düşünemeyeceğini söyledi.

Lady Gaga ise çıldırmış durumda. Böyle fenomenlik bir olayda fenomenin kahramanının kendisi olduğunu öğrenince de gerçekten gitti kafası. Twitter'dan durmadan "Brendan'ım, canım... O dans eden çocuk benim dansımı yapıyordu haha" şeklinde gitti ve olayı bir hafta boyunca unutmadığımızdan emin oldu. 

Bence bu hepimize bir tokattır kızlar. Yani hep diyorum, benim bir metaforum vardır bilirsiniz: OUT olurum korkusuyla KOTON'DA İNDİRİME GİREN O PEMBE KAZAĞI ALAMAMAK. Kendilerini way too marjinal halleriyle çevrelerine ya da bir kalabalığa kabul ettirebilen şanslı azınlığımız dışında, hepimiz de beynimizin içinde tınlamaya devam eden yukarıdaki korku mottosuyla yaşamıyor muyuz?

Bazıları halen out olurum korkusu ile Pride'a katılamıyor. İki gay dışarı çıkmaya korkan bir kalabalık var. Şu çocuk, o haliyle çık TV'ye, divalığını yap, sıç ağzımıza. Soruyorum, bu radikal olmak değil de nedir?

Hatırlatın dünyaya: En iyi divaları, yine gayler yapar.Yayından sonra birkaç sene içerisinde sugar daddy adayı olacak o muhabir Brendan'la feci epik bir poz da verdi:

Brendan Jordan


Dünya o pozu gördü, lakin Brendan bizim akıllarımızda bu pozla kaldı:

Brendan Jordan
Birkaç seneye gerek kalmadı. O muhabir artık bir sugar daddy.

Tabi benim için olayın bir başka önemli noktası da, bizden olan, diva alt başlığıyla gayliğini ilan eden bir yoldaşımızı tüm dünyaya kazandırırken, bir genç kızımızı da kaybetmiş olmamışız. Evet, bir genç kız yaşadığı travmayla sanırım asla sağlıklı bir kadın olamayacak. Brendan divalığını ilan ettiği sırada, yanındaki bir kız da şok içinde onu izliyordu. Videoya geri dönüp bkz. Ayrıca bkz:

brendan jordan


O kızın yaşadığı şok totalde bir on saniyeye yayılıyor. İzlerken felçler indi bana. Gülüyor muyum, kendime gelemiyor muyum anlayamadım. Bu kız, o meşhur anaokulu rezitali videosundan hatırladığımız ikinci bir "Hayatında İlk Defa Sümük Gören Kızın Dramı"dır. Bu genç kızı kaybettik. Ve gördüğünüz gibi, her radikallik ilanının bir bedeli vardır. Birini kazanırken birini kaybediyoruz. Ama umursuyor muyuz? Bu bizim umurumuzda mı? No fucking way.

Brendan sadece gösterişli bir diva değil. O kendisini de seviyor, ve Twitter'dan çok hoş tweetler atıyor. Bize sık sık kendimizi sevmemizi hatırlatıyor, ki gidip o pembe kazağı alabilelim. Onu takip edin. Ve aslında artık ilgi çekip de popüler olmanın mümkün olamayacağı karmakarışık bir sosyal medya çağına girmişken, Brendan, her gayin, kendisine inandığı takdirde, sosyal medyanın kolisini kesebileceğini ispatlıyor.

Ve soruyorum size: Kaçınız o yaştayken, o pantolonu giyip de bir açılışı geçtim, sokağa gidebilirdiniz?

Breandan'a doyamayanlar için:
Sonuç şudur: 
Birileri her gün kahraman oluyor.
Ve biz bugün de yatağa kocasız giriyoruz.