kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Elektrik, İki Erkeğin Aşkı'dır

Onu ilk gördüğünüz günü hatırlıyor musunuz? İlk an. Hani, bir şey olmuştu size. Kalbiniz atarken, daha önce varlığını bilmediğiniz bir yerden hafifçe aralandığını ve giren ışıkla hafiften ağırlaşan kanınızın, daha sıcak attığını hissettiğiniz o an. Ünlü bir tablo değildi; ama gözlerinizi alamıyordunuz. Şarkıcı değildi; ama yanınızdan geçip gitmeden önce o sesi bir kez daha duymak için kulaklarınızı feda edebilirdiniz ve, hayır bir peri değildi ama kanatlarının gölgesi sizi çoktan tatlı bir karanlığa boğmuştu bile. Bir vahiy değildi; ama varlığı üzerinize daha sert inemezdi. Hayır, hafızanız güçlü değildi; ama tıpkı ışığa uzun süre baktığınızda oluşan bir ölü piksel gibi, onun yüzünün gözlerinizin önünden gitmeyeceğini biliyordunuz. Elektrikti. O bir erkekti.

Benim için, yüreğinizi yerinden oynatan bir erkeği görmek, yukarıdaki cümlelerle ifade ediliyor. Ben en azından, bu şekilde ifade edebildim düşününce. Erkeğin erkeğe aşkı başkadır. O kadar başkadır ki, bir an sizi ötekileştiren dünyaya, yeryüzünün kalanına hak verirsiniz. 'Biz hakikaten de ötekiydik' dersiniz, çünkü bilirsiniz... Hayal ettiğiniz şey, sadece ikinizi içine alan ve kalan her türlü kişiyi, kurumu ve oluşumu reddeden garip, sadece hayalinin bile tadının damakta kaldığı ikili bir delilikti. İki erkeğin aşkı, hep dışarıda kalır. O kadar farklıdır ki, aslında kendini hep dışarıya çeker. Siz bir eksi kutupsunuzdur, ve dünyanın kalanı da bir eksi kutuptur.

Tam o anda, ilk defa âşık olduğunuz o an, kalbiniz kırmızının hiç görmediğiniz bir tonuyla yıkanır. Kalbin rengi, kırmızıdan ötede, kandan bu yana, lav gibi püsküren kanınızın gücüne dayanamayarak teslim olmuş gibi daha açık, tiz ve bulutlu bir kırmızıya bürünür. 

Elektriktir. Onu ilk an gördüğünüz an sizi çarpar. Gören oldu mu diye korkuyla çarpılır aşık kalbiniz, kısa devre atar, hafif teklersiniz. Bir kez daha başınız döner. Siz de çarpılırsınız. Öyle güzeldir; ve içiniz heyecanla dolarken korkuyla da dört atar yerinden çünkü bakınırsınız. Ona böyle baktığımı gören oldu mu acaba? düşündüğünüz ikinci şeydir, Bu nasıl böyle güzel bir yaratık?'tan sonra... Benzersizdir o an. Ne heteroseksüel bir erkek, ne de heteroseksüel bir kadın anlayabilir hayatınızın aşkını gördüğünüzde, birkaç saniye sonra sorduğunuz sorunun Ona böyle baktığımı gören oldu mu? olmasını. Öyle baş kaldırır kolunuzdaki tüyler. Bir erkeğe ilk görüşte aşık olmak, bu yüzden böyle kuvvetlidir. Başka hiçbir canlının aşkında hem heyecan, hem de korku böylesine el ele valse tutuşmaz. 

Bu kadar farklı ya, işte bu yüzden hakkında yazılan çok şey yoktur; çünkü anlatmak cesaret ister. Anlattığınızda bir başkasıyla aynı şeyi anlatmadığınızdan emin olmak çok zordur, eğer erkeğe aşık erkek değilseniz. Ondan paralarız biz, bizi bize anlatan kadın yazarları. Güleriz çoğu zaman. Sen hiç böyle iyi hissederken, bir yandan da deli gibi korktun mu sayın kadın yazar?

Fotoğraflamak da zordur. Aslına bakarsanız, ilk görüşte aşkın gay olanını fotoğraflamak, şu yüzyıl boyunca sadece bir kişiye nasip olmuştur. Kendisi Duane Michals olur. ABD'li fotoğrafçının bir serisi, bizi bize anlatır. Bkz:
Arkasından bakakalırsınız sadece. Acaba diye düşünürsünüz o gece... "Acaba, bir selam verseydim, karşılık verir miydi?" Cevabı asla bulamazsınız. Aşkı size yasaklayan bir dünyada, koynunuza geceyi alırsınız. İntikamınız, üstünüze yapışan sarı bir kışı, yüreğinizin pişmanlıkla ve göz göre göre kaçırdığınızı haykıran bir aşkla atan sesine bağlayan, nedensiz yere uyanık kaldığınız serin bir haziran gecesi olur. Esen rüzgar değildir ama, camdan çıkmak için pır pır atan, o güne dönmeye çalışan yüreğinizdir. Mevsimle birlikte siz de geçersiniz. Aklınızdan çıkar evet; ama...

Ama o erkek asla unutulmaz. Yanınızdan geçip giden, ve yanına gidip konuşmaya korktuğunuz, gitseniz ne diyeceğinizi bilemediğiniz, yüreğinize heyecan ve korkuyu bir belleten o erkeği asla unutmazsınız. Ve bilemezsiniz, belki o da sizi unutmamıştır.

Erkeği sevmek başkadır. Erkeğin erkeği sevmesi, gerçekten de ötekidir. Kızmayın dünyaya, anlayamazlar. Biz ötekiyiz, kelimenin tam anlamıyla, öyle başka seviyoruz ki, öte'deyiz.

Dünyanın kalanı için midede uçuşan kelebeklerdir aşk. Bizim için elektriktir. Bir tek biz çarpılırız. Sonra öteki oluruz. XY'yiz biz. Erkeğiz. Elektrik bir ise, kan ikidir. İçimize kanarız. Ama' eksik olmaz bizden. Öyledir ama... Bir 'ama', mutlaka vardır.

Burası KTOG,
Şimdi O'nu hatırla. Aşık ol. Bir kez daha.
Belki o da arkandan bakmıştır.