kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Doktor Gayler Yorgun Olur

Biz hekim adaylarına öğretilen şeylerden birisi de, hekimin ilgili yetkililere, birimlere ihbar etmek zorunda oldukları durumlar: Yaralama, taciz şüphesi olan durumlar vesaire. Geçenlerde bu konunun da sorulacağı bir sınava çalışırken örnek sorulara bakıyordum. Ve kalbim gümbür gümbür atmaya başladı. Heyecandan değil, korkudan.
Sorunun tamamını yazmayacağım ama bir fikir vereceğim.

Hekim, aşağıdakilerden hangisini bildirmek zorunda değildir?
A- cart
B- curt
C- zart
D- Transseksüel olmak istediği öğrenilen bir memur.
E- zurt

İşin ilginç yanı, ben daha soruyu okumadan gözüm D seçeneğine takıldı. Transeksüel kelimesinin –trans kısmını okuduğum andan itibaren kalbim adrenalin saldırısına uğradı. Ben sorunun tamamını okumayı bitirdiğimde kalbim yerinden çıkacaktı. Korkumun sakinleşmesi için saatler gibi gelen dakikalara muhtaç kaldım.

Yeterince sakinleştiğimde ise bu sefer de “belki cevap D seçeneğidir” korkusu başladı ve henüz biten adrenalin saldırısını ben yeni baştan, bu sefer daha şiddetli olarak yaşamaya başladım.

Korkuyorum, çünkü en azından tıp fakültesi gibi bir yerde bu homofobik zihniyetin saçmalıklarını duymak, görmek, okumak istemiyorum. Ve ben bunu ne kadar istemezsem, bir o kadar karşıma çıkıyor.

Artık öyle yoruldum ki, bir hocanın eliyle hazırladığı ders notunu okurken gözlerim ister istemez tetikte kalıyor, kulaklarım cümleleri okuyan dudaklarımdan çıkacak fısıltıları didik didik edebilmek için daha bir dikleşiyor.

İtiraf etmek istemiyorum ama ediyorum: Paranoyak oldum.

Bir şey olacak, yine birisi bir laf edecek, yine birisi bir şey yazacak korkusu. Özellikle enfeksiyon vakaları anlatılırken, “yine cinsel hastalıklı bir şey çıkacak, yine konuyu oradan gaylere bağlayacaklar, yine bize bir suçlama yöneltecekler, yine bizi küçük düşürmek isteyecekler ve öyle güzel başaracaklar ki” korkusu.

Okulumun bitmesine az kaldı, ama yaşıyorum. Bu, sürekli yaşadığım ve artık bir parçam olarak kabul ettiğim bir korku. Bu korkuyla baş etmeyi ne zaman öğreneceğim bilmiyorum, ama ben öğrenene kadar girdiğim her ders, gördüğüm her vaka benim için bir kâbus olmaya devam edecek. Beni daha çok korkutan ise, bu korkuyu, duyduklarımın ağırlığını kanıksamak ve sonunda o insanlardan biriymiş gibi davranmaya başlamak riski.

Bunu yaparsam kendimi asla affetmeyeceğimi biliyorum.