kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Eşcinselleri İnternet Bitirdi

İnternet insan yaşamına girdiğinden beri, kimseyi atlamadan, hiçbir grubu es geçmeden herkesin mucizesi oldu. Yalnız olduğuna inanan her azınlığın acısını dindirdi, yalnız kalacağına inanan âşıklara sevdalar yazdı. Biz gaylere ise kendimizi, ilk öpücüğü, ilk dokunmayı, cinselliğimizi ve en önemlisi de kimliğimizi keşfedebilmemiz için bir şans tanıdı.

Ama tarihin tanıdığı her şans gibi bize tanınan bu şansın da bir bedeli oldu.

Bu şansı kullanırken karşılaştığımız insanların çeşitliliğiydi bizi çarpan. Varlığından haberdar olmadığımız renkler ve seslerle tanıştık. Gay kelimesinin binbir anlamını yeniden keşfettik. Daha önemlisi de, gaylerin sadece gayler olmadıklarını öğrendik.

Bak şimdi:

Nedir bu arkadaşlık sitelerindeki kütük popülasyonu? Biz gaylerin “kütük” diye hitap ettiği kesim; gerçekte gay olmayan, bir erkeğin elini tutmak, ona sarılıp uyumak gibi bir niyeti, gay’in ne olduğunu anlama derdi bulunmayan ve basitçe seks arayan, aslında heteroseksüel bile olmayan bir kitle. Aslında heteroseksüel bile değiller çünkü bu kitleyi tanımlayacak bir bilimsel terim henüz yok. Bu kitle, tam olarak ilkel biyolojik erkek formunun bugün dünya üzerinde yaşayan, kısmen evrilmiş çeşidi. Aslen herhangi bir deliğe girmek ve bazen de herhangi bir deliğine girilmesi güdüsüyle hareket eden ve “aşk ve sevgi” gibi kavramlara yanıt verebilmek bir yana, “merhaba” denildiğinde “asl” diye karşılık vererek bu terimi hayatımıza sokan kitle. Yarısı evli, eli tespihli, nişanlılar dâhil kalanı herhangi bir ilişki kurmaktan mahrum.

İşte biz bu kitlenin “kütük kitle” olduğunun ayırdına çok, ama çok geç vardık. Biz bunca zaman sandık ki bunlar da gay, onlar da gay, herkes gay, hepimiz hoş geldik! Yok, bunun böyle olmadığını anladığımızda balkabağı evrim geçirip bir patlıcana dönmüştü ve gece yarısı ikindi olmuştu. Bu arada bu kitleyi gay zanneden biz masum orijinal gayler tam olarak şu travmayı geçirdik:

Madem bu kadar evli erkek gay var idi, madem bu kadar gay çok gay var idi, o zaman neden tüm ülke bizden nefret ediyor idi, bu nasıl mümkün üdü?

Peki, biz de gaysek, bunlar da gayse, o zaman bunların bu davranışlarına bakarak demek ki biz gay ailemi hakikaten garabet bir âlemmişiz!

Ne yazık ki gay âleminin aslında bir suçu olmadığını, bu söz konusu bozuk kitlenin gay ya da heteroseksüel olmadığını, basitçe kendi hallerinde “olan” bir kitle olduklarını anladığımızda, çok geçti. Zarar, verilmişti.

Bir ikinci nokta ise, bu arkadaşlık sitelerinde gördüğümüz kitleler şu şekilde sıralanıyordu: “LGBT”, “Kütük”, “Heteroseksüel”. 

E kütükleri anladık da, peki heteroseksüeller bu sitede ne yapıyordu?

Bu sitelere baksan bizim bakkal da gaydi, Halime Teyze’nin ortancası da gaydi, herkesler de gaydi!

Basitçe, cinsel kimlikler adı altında vurduğumuz etiketlerin aslında hiçbir şeye sınır çekemediğini; gay ya da heteroseksüel, dünya üzerindeki her insanın cinselliğinde kendisinin de bilmediği “öte” denilen bir yer olduğunu keşfetmişlerdi, ya da içlerinden henüz “meraklı” seviyesinde olanlar bunu keşfetmek üzerelerdi. Kimileri kendilerine biseksüel demeye başlamış, kimileri heteroseksüel olduklarını ve kadınları sevdiklerini açık bir şekilde ifade ederek sadece erkeklerle dokunmalı ellemeli bir şeyler aradıklarını, kimileri de belki de gay olabileceklerini söylüyorlardı. Bazısı da “gay”im diyerek, o bildik “köprüyü geçene” kadar kozunu oynarken açıkça yalan söylüyordu. Amaçları meraklarını gidermek, “bir de bunun tadına bakmış olmak”, ya da en çok kez karşılaştığımız üzere “kadınlardan bulamadıkları yüzü bizden bulmak” idi.

İşte bu kafamızı çok karıştırdı. Çünkü biz bunların kütük/meraklı/hetero kitle olduklarını henüz bilmezken, onların her dediğine inanırken, hepsini de bizim gibi gay sandık.

Bizi mahveden şey, bu arkadaşlık sitelerinde dolaşırken ülkedeki erkeklerin neredeyse yarısının gay/biseks ya da eşcinsel ilişkiye meraklı, buna sempati duyan erkekler olduğunu öğrenmemiz(!) oldu. Çünkü her nasılsa bunca erkek gaydi, ama çocukluğumuzu yapayalnız geçirdik. Çünkü her nasılda bunca erkek internet üzerinde bizim varlığımızı alkışlıyordu, ama sokakta gezerken bizi taşlıyorlardı.

Biz, çoğunluğu heteroseksüel/meraklı/kütük olan bunca erkeğin konu sekse gelince bizi istediklerini, ama sokağa çıkınca, ailelerinin yanında, arkadaşlarıyla birlikteyken bizi gördüklerinde bize düşman kesildiklerini gördük.

Online varlıklarımız alkışlandı, profillerimizin ardından ıslıklar çalındı, gerçekteki varlığımızsa taşlandı, ardımızdan “şu! bu!” diye haykırıldı.

Bu yüzden gay arkadaşlık siteleri bize yardımcı olmadı, bizi bize küstürdü.

Alacağımız olsun.