kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Farklı Bir Gay Olmak Sorunu

Yeterince derdimiz yokmuş gibi bir de ikinci sınıf gaylerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bir önceki yazıda bahsettiğim Ayça Üni’de okuyan gayler öyle çoğaldı, öyle çoğaldılar ki, bir anda biz, LGBTi komünü, bütün gerçek problemlerimizi unuttuk, unutmak zorunda kaldık ve bu gaylerin yarattığı ayrımcılık, nefret ve karmaşanın tam ortasına sürüklendik.

Yaşadığımız dünyada “farklı” olduğumuz gerçeği yetmiyormuş gibi, bir de LGBTi âleminin içinde “farklı” olmak diye bir kavramla tanıştık. Yaşadığımız dünyada “özgürlükçü ibneler” olan bizler, bir de LGBT âlemindeki “özgürlükçü ibneler” olduk. Transları, efemineleri, feminenleri, crossları, travestileri savunmak, onların da her LGBTİ bireyi kadar saygıyı hak ettiğini haykırmak, bir grup ikinci sınıf gaye bunu anlatmaya çalışmak zorunda kaldık ve bunu yaparken gerçekten paralandık. Transları savunan bizler bir anda “farklı” ilan edildik. Daha dünya bizi dışlamayı bitirmemişken bir anda kendi komünümüz içinde dışlanmanın şokuyla kalakaldık.

Birkaç sene önce dünyaya LGBTİ’nin de tüm insanlar kadar yaşamayı hak ettiğini anlatırken, şimdi bir grup kendini bilmez Hitler’den dönme bağırsak severe, sadece G’lerin değil, her türlü G ve LGBTİ’nin eşit olduğunu anlatma derdine düştük.

:)Yine ortalığı karıştıran cinsiyetin erkek olması, LGBTİ'ye zarar veren en büyük üyenin gayler olması benim sinirlerimi hoplatan şey. Erkekler olarak yeryüzünün içine sıçtığımız yetmedi, şimdi kendi topluluğumuzun içine sıçmaya geldi sıra. Kimse kusura bakmasın, gayim diye gayleri savunacak halim yok. Söz konusu gaylerin yaşamı parmağımın ucunda olsa parmağımı bile oynatmam, bye bitch!

Demek ki neymiş? İnsanı bozuk yapan fıtratıymış, ırkı ya da cinselliği değil. Biz gayler yıllarca “heteroseksüellerin yaptığını asla yapmayız, Hitler’den bizden daha çok nefret eden bir insan grubu yoktur!” diye diye cırlayıp durduk. Şimdi, bizim ağzımızı açık bırakan gay Hitler’lerin yine ağızları açık bırakan “ge.ri.ze.ka.la.rıy.la.” ve onlara tanınan biyolojik yaşam haklarını sonuna kadar kullanacakları tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Yoruldum. Yorulduk.

Çünkü bu fikir “geri zekâlı” âlemin içinde çok hızlı yayıldı, her geri zekâlı fikir gibi.

İşin ilginç yanı, neden bu “bazı gayler”e derdimizi anlatmaya çalışıyoruz?

Bakın heteroseksüellere, çıkıp da “geri zekâlı heteroseksüelleri insan etme” kampanyası yapıyorlar mı? Hayır. Düzgün insanlar olarak akışına bırakıyorlar ve bir şekilde geri zekâlı biyolojiklerin elenmelerini bekliyorlar. Biz neden aynısını yapamıyoruz?

Eşeğe altın eğer vurma çabamız neden?