kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

*Babasız Odalarda Taşikardiler

*Twitter'ın movienator minnoşu @kabileler Deniz sizler için yazdı.
Bu üç filmden oluşan kendi seçkimin temeli erkek idolünün olmadığı ya da göremediğimiz dünyalarda hayatta kalmaya çalışanların üzerine. Amerika,Venezuela ve Türkiye gibi 3 farklı coğrafyadan 3 farklı sessiz çığlık. Ben üçüne de sıkı sıkı sarılıyorum ki kayıp düşmesinler.

NEFESİM KESİLENE KADAR

nefesim kesilene kadar

Bizim Her gün görüp de görmezden geldiğimiz,kendi dünyasının kahramanı olan Serap'ın hikayesi bu. Ablasının evinde mahkum bir hayat süren,kaçakçılık yapan babasıyla kendine yeni bir hayat kurma hayalleriyle yatıp kalkan ve bu yolda da doğru ve yanlışın ötesinde en doğal haliyle varolan bir kızdan bahsediyorum.

nefesim kesilene kadar

Emel Balcı'nın yarattığı siyah ve beyazın birbirine karıştığı bu gerçeklikte baştan sona filmi taşıyan Esme Madra'nın (Kendisine ayrı bir parantez açmak lazım çünkü perdede devleşen oyunculukları Türk Sinemasında her zaman bulamıyoruz) performansı ve Balcı'nın yönetimi harika bir uyum içerisinde ilerlerken seyirci de ''ahlak'' kavramını sorgulamaya başlıyor. Serap'ın kararlı sesinde,yağlı saçlarında,güvensiz bakışlarında,giydiği yeşil kazakta, sakladığı paralarda, yaptığı ütüde, eğlendiği lunaparkta ve aldığı her nefeste içinize işleyecek hikaye, nefesinizi kesmekte kararlı.

JAMES WHITE
james white

Ölünün arkasından yas tutanlar yok bu filmde,çünkü elimizdekiler de en az ölen baba kadar dünyadan silinmiş bir anne-oğul. Baba yokluğunda oğluna hem anne hem baba olan Gail'ın ve çoktan bataklığın dibini görmüş James'in son imdat çırpınışlarını izliyoruz bu sefer. Her şey göz önünde ne eksik ne fazla.

james white

Filmde kaç defa boğuldum,kaç kere ağzıma sıçılmış gibi hissettim, kaç kere duvardan duvara fırlatıldım ben sayamadım. Yakın çekim sıkışmışlığının Everest yaptığı karelerde Christopher Abbott'un ben burada hayatımın oyununu oynuyorum haykırışları eşliğinde histeri halleri ve ona eşlik eden Cynthia Nixon'ın şok performansı adeta bir oyunculuk resitali. Bakın bu filme,bakın daha yakından bakın çünkü çaresizlik hiç bu kadar sarsıcı olmamıştı.

DESDE ALLA

desde alla

Venezuela'nın başkenti Caracas'ta geçen 2 kayıp ruhun peşine takılan Lorenzo Vigas'ın Altın Aslan'lı filmi Desde Alla (Uzaktan) aldığı ödüle oranla yankısı az olsa dahi gözden kaçırılmaması gereken bir lgbt draması.Bu film göreceli olarak basit bulanların yanında,benim gibi azınlıkta olan bayılanlarıyla izleyiciyi ikiye bölmüş sanırım. Şahsen ben burada ne kadar översem öveyim Desde Alla bütün bu yazdıklarımın biraz daha fazlası.

desde alla

Konuya gelince: Erkek çatalı izleyerek kendini tatmin eden Armando ve bir gün yolları kesişen Elder'in dünyasına girerken ikisi de birbirinin hayatlarına nasıl izler bırakacağını bilmeden bir belirsizliğe ilerliyorlar.Sosyal sınıf farkının uçlarda olduğu bu şiddetli ilişkide karakterleri ortak paydada buluşturan konu ise baba figürünün eksikliği altında geçen hayatları.

Özetle erkeklik müessesine en ağır okları fırlatan bu film, finalde vicdanınıza indirdiği darbeyle kapanmayacak bir iz bırakıyor.

Bu yazıyı sana getiren Deniz, sürekli film festivallerine gittiği için ve filmleri herkesten önce izlemek için değişik değişik sitelerden onları satın aldığı için öğrenci haliyle batıp batıp duruyor. Haliyle bir sürü film önerisi var. Deniz'i Twitter'da takip et: @kabileler