kod

Eşcinselliğinin mekanızmasını, seni ve cinselliğini benzersiz yapan şeyleri, kod'unu keşfet.

yol

Olduğu ve olmak istediği insanı şekillendiren erkekleri keşfettiği yol'da KTOG'a katıl.

rehber

Eşcinsellik, seks ve envai çeşit konuda seni yükseltecek temel ve lüks rehberler.

biz

Mevcut yeryüzünde eşcinsel olmakla ilgili sakıncalı serzenişler.

aktifizm

Yataktaki pozisyonun ne olursa olsun, aktivizmin makbul olanı aktif olanı.

Eşcinsellik ve Eşcinsel Davranış Manifestosu

1Eşcinsellik, eşcinsel olmak ve eşcinsel seks durumlarını içerir. Eşcinsellik bazen bir tercih bazen bir yönelimdir.

2Eşcinsel olmak ve eşcinsel seks farklı şeylerdir. Biri diğerinden bağımsız olarak var olabilir. Her ikisi de tercihle ya da yönelimle oluşabilir. Bir heteroseksüel hayatının bir döneminde erkeklerle seks yapmaya başlayabilir; ve erkeklerle de seks yapıp bundan keyif alan bir heteroseksüel olmaya devam edebilir. Sonuçta seni seviyorum diyebileceği ve sabah uyanınca yanında görmek istediği insan bir kadındır; bu yüzden de heteroseksüelliği değişmez. Bu kişi, eşcinsel seks'i tercih etmektedir; ve bir eşcinsel olmamıştır. Aynı heteroseksüel, erkeklerle seks yapmaktan, kadınlarla yaptığı seksten daha çok keyif aldığını fark edip, yeni bir kimlik olarak eşcinselliği benimseyebilir; yani bu kişi artık eşcinsel olmayı tercih edebilir.

3Yukarıdaki heteroseksüel adına; tercihle yapılan eşcinsel seks, ve tercihle olunan eşcinsellik, en az yönelimle oluşan eşcinsellik kadar saygıyı hak eder. Çünkü bu heteroseksüelin yaptığı alışveriş hiç kimseye zarar vermemektedir; ve yatak hayatı ve kalbi, sadece kendisini ilgilendirmektedir. Yönelimle eşcinsel olanların bu heteroseksüelle hiçbir derdi olamaz; çünkü kendileri de topluma "benden size ne" savunması yaparak yaşamıştır. Toplumun kendisine göstermesini beklediği saygıyı ve toleransı bu heteroseksüele göstermek zorundadır; aksi haldeki iki yüzlülüğü, eşcinsellerin bütün sorunlarından ve yaşadıkları zorluklardan sorumludur.

4Eşcinsel hissetmek doğuştan gelebilir, ya da sonradan verilen bir kararla olabilir; çeşit çeşit eşcinsellik vardır. Ancak... Eşcinsel seksin kendisi, onu yapan kim olursa olsun, bir tercihtir. Tekyön'e gidip bir yabancıyla evinize döndüğünüzde, ve onunla seviştiğinizde, yaptığınız şey "istemli kas hareketleri"dir. İstemli kas hareketleri bir tercihtir. Seks yapmanın yönelimi olmaz; seks yönelinmez; seks yapılan bir şeydir; ifa edilir. Yapılan her şeyin yapılmış olması için önce onu yapmayı tercih etmiş olmak gerekir. Bu yüzden eşcinsel seks yapan herkes, eşcinsellerin kendileri kadar saygıyı hak eder. "Eşcinsellik bir yönelimdir" savunması, kendilerini, bir süredir çoğunluk olarak görünen sağ ana kitleye kabul ettirmeye çalışan ve onların sahip oldukları avantajlardan nimetlenmeye programlanmış bir takım ikinci sınıf burjuva eşcinselinin uydurmasıdır. Çünkü eşcinselliğe saygı talep etmek için önce onun belli şartlarda oluşmasını (yönelim olması gerektiği gibi) beklemek; aslında eşcinselliğin saygı duyulmayacak bir şey olduğunu kabul etmeyi gerektirir. Bu yüzden "eşcinsellik yönelimdir, bizi de kabul edin" mottosunu heteroseksüellere sunmak; zavallılıktır ve 40 sene işlemden geçse de en fazla olacağı bir can havline düşmek hali, ve acınası bir yakarıştır. Biz, eşcinselliğin KOŞULSUZ VE ŞARTSIZ kabul edilmesini istiyoruz; yönelim şartıyla değil. Biz, heteroseksüellerle bizi kabul etmeleri için pazarlık yapmak, ve yönelim argümanını da bir para birimi gibi kullanmak istemiyoruz. Eşcinsellikle ilgili HER ŞEYİN liberalleşmesini talep ediyoruz.

5En iyi saygı tepkisizliktir. Evet, sizi yakmak istedikleri doğru; ama yakmamayı tercih ediyorlarsa, yakmak için bir adım atmıyor/atamıyorlarsa, işte bu saygıdır. İstediğiniz ve uğruna savaştığınız makul şey de bu olmalı: Tepkisizlik. Çünkü sevgi talep edilemez; vardır ya da yoktur. Bu yüzden hiçbir anayasada sevgi ile ilgili bir madde yoktur; ancak saygı, önemli bir ceza kanunu konusudur; çünkü yaratılabilir ve uygulanması direttirilebilir. Heteroseksüellerin sizi sevmemeleri, takdir etmemeleri, ve sizden iğrenmeleri saygısızlık değildir. Sevgilinizle sokakta el ele yürüdüğünüzde heteroseksüellerin sizden midelerinin bulanması, saygısızlık değildir: Bu bir zevk meselesidir. Siz de onların yatak hayatından iğreniyorsunuz. Siz iki erkek el ele yürürken kimse sizi linç etmeye gelmiyorsa, işte saygı budur. Saygı, en iyi haliyle, tepkisizliktir. Heteroseksüellerden sizi sevmelerini değil, size tepkisiz kalmalarını isteyin. Çünkü talep edilecek tepkisizlikte sizin özgürlüğünüz saklıdır.

6Manifesto boyunca bahsi geçen heteroseksüel erkek toplumda saygı görmediği sürece, eşcinsel bireyler de saygının s'sini göremeyeceklerdir. Bu yüzden eşcinseller için değil, keyif için eşcinsel seks yapan heteroseksüel erkek için saygı talep edin, ve bunun için savaşın. Çünkü bu erkek saygı görmeye başladığında, arkadaşlarının yanına gidip "ben bugün bir erkekle birlikte oldum" diye rahat rahat anlatabildiğinde, yani eşcinsel olması hiç beklenmeyen birisi eşcinsel olma özgürlüğüne sahip olduğunda; zaten LGBT savaşı kazanılmış olacaktır. Düşünün: Eşcinsel olması beklenmeyen birinin eşcinsel ilişkisi toplumu şaşırtmazsa, eşcinsel doğan birisinin eşcinsel yaşamı toplumu neden şaşırtsın? Söz konusu heteroseksüel erkek, LGBT savaşının ilk ve en önemli adımı olmalıdır. Bu erkek mücadelenin içine katılmadığı sürece, şiddet ve kaos dışında, bu savaşı kazanmanın hiçbir yolu yoktur; ki ne şiddet uygulayabilecek cesaretiniz var, ne de kaosa dayanabilecek kadar lükssüz yaşamayı öğrenebildiniz.

7KTOG okuyucusu bu kurallara katılır; çünkü bu blogdaki tüm yazılar bu manifestonun etrafında döner; ve sadece eşcinsellerin değil, eşcinsellikle ilgili bütün bir çemberin serbest kaldığı, lineer olmak yerine radyant bir şekilde genişleyen bir dünyanın propagandasını yapar. KTOG, bu kurallar ve düşünce ekseninde hareket eden; eşcinselliğin tercihle oluşabileceğini de öne süren, ve bu tercihin yönelimle aynı saygıyı hak etmesi gerektiğini savunan ilk ve tek eşcinsel yayınıdır. 

Bu yüzden KTOG okumak da, burada yazmak kadar radikaldir.

Burası, okumak için kendinden taviz vermek zorunda kaldığın tek blog,
ve hunharca seviyorsun.